Vše o saunovacích čepicích

Saunová čepice je jednoduchý, a přitom praktický doplněk. Velmi účinně řeší problém s přehříváním hlavy, který trápí nejednoho návštěvníka sauny.

Pomocník pro lepší saunování

Právě hlava je totiž teplu vystavena nejvíce. Zahřeje se dřív než zbytek těla a začne vysílat signály, že je načase místnost opustit. V opačném případě hrozí malátnost, pocity nevolnosti a radost z návštěvy sauny je pryč. Přitom si stačí nasadit čepici a situace se výrazně změní. Jak je to možné?

Kouzlo saunových čepic tkví v materiálu. Vyrábějí se z plsti, což je textilie oblíbená pro skvělé izolační vlastnosti. Funguje jako účinná ochrana před vysokými teplotami, kterým je vystaveno lidské tělo. Plstěná čepice udržuje kolem hlavy konstantní teplotu vzduchu, a tak zabraňuje jejímu přehřívání. Saunování je tak mnohem efektivnější.

Saunové čepice středověku

Používání čepic přitom není žádnou novinkou. Už ve středověku, když se začaly objevovat první parní sauny, si lidé dobře uvědomovali účinky tepla na hlavu. Aby se chránili, používali to, co bylo zrovna po ruce – keramický hrnec, věnec z březových větviček nebo slaměné a plstěné klobouky. Pokud jde o sauny, ty vznikaly z pekařských pecí. V praxi to vypadalo tak, že po vyjmutí bochníků se do trouby vložily desky, ženy i muži si zakryli hlavu a vlezli dovnitř.